Piłkarski ręczne Słupi Słupsk zwyciężyły w meczu 16. kolejki I ligi kobiet. W pokonanym polu pozostawiły lokalne rywalki z Gdańska 36:32 (19:16). Dzięki zwycięstwu nad AZS AWFiS i jednoczesnej zaskakującej porażce Pogoni Szczecin ze Spartą Oborniki Wielkopolskie słupszczanki ponownie przewodzą ligowej tabeli.

Sobotnie spotkanie kosztowało wiele sił podopieczne trenera Michała Zakrzewskiego. Gdańszczanki, bowiem przyjechały z zamiarem wywiezienia ze Słupska kompletu punktów, co zauważyć można było od samego początku spotkania. Nie brakowało ostrych starć, a wynik oscylować wokół remisu. Przełomowym momentem okazało się ostatnie dziesięć minut pierwszej części gry, kiedy piłkarski Słupi zdołały wyjść na trzybramkowe prowadzenie i taką też różnicą zakończyło się pierwsze trzydzieści minut derbowego pojedynku 19:16.

Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej. Początkowo szczypiornistki ze stolicy województwa zniwelowały stratę, a następnie przez przeszło kwadrans obie drużyny grały bramka za bramkę. Sytuacja taka miała miejsce do około pięćdziesiątej minuty, kiedy piłkarki Słupi poderwały się do kolejnej próby odskoczenia rywalkom. Sztuka ta udała im się i ostatecznie po końcowym gwizdku pary sędziowskiej mogły cieszyć się z kolejnego, dwunastego zwycięstwa w tym sezonie.

Następny mecz piłkarki ręczne ze Słupska rozegrają za dwa tygodnie, w Szczecinie z aktualnym wiceliderem tabeli. Spotkanie to będzie miało niebagatelne znacznie w kontekście awansu do Superligi kobiet, żeby nie powiedzieć, że może mieć decydujący wpływ na to, która z tych dwóch drużyn uzyska bezpośredni awans do najlepszej ligi w kraju.

Słupia Słupsk – AZS AWFiS Gdańsk 36:32 (19:16)

Słupia: Łoś, Stroińska – Zienkiewicz-Janikowska 9, Cieśla 7, Borowska 6, Olejarczyk 6, Łazańska-Korewo 4, Ilska 3, Porębska 1, Szczukowska

AZS AWFiS: najskuteczniejsze Rostankowska 13, Brzezińska 7