Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach

15 lutego 2018r. | Drukuj

Był tort, wystawa prac, występy artystyczne, kwiaty i dziesiątki bardzo serdecznych słów oraz życzeń. We wtorek, 13 lutego, odbył się jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach – placówki, która od roku niesie pomoc osobom niepełnosprawnym.

fot. UG Kobylnica

Pierwszy rok działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach podsumowano w trakcie uroczystej gali, którą zorganizowano w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Zarówno pomysłodawcy powstania placówki, jak i sami podopieczni zgodnie przyznawali, że w pełni realizuje ona pokładane w niej nadzieje, a działalność, jaką Warsztaty prowadzą na rzecz osób niepełnosprawnych zasługuje na najwyższe słowa uznania.

Pierwsze w Powiecie Słupskim Warsztaty Terapii Zajęciowej otwarto w styczniu 2017 roku Sycewicach. Prowadzone w placówce zajęcia stanowią dla osób niepełnosprawnych szansę na zdobycie umiejętności społecznych, rozwój pasji i zainteresowań oraz kreatywny sposób spędzenia wolnego czasu.

Obchody jubileuszu pierwszego roku działalności odbyły się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wszyscy, którzy przyczynili się do powstania kompleksu, ale również i ci, którzy w różny sposób wspierają jego działalność. Z okazji jubileuszu otrzymali specjalne podziękowania od kierownictwa placówki. O występ artystyczny zadbali natomiast sami podopieczni warsztatów. W takim dniu dokonano też podsumowań tego, co udało się dokonać w trakcie minionych dwunastu miesięcy. Jak na urodziny przystało, nie zabrakło też okolicznościowego tortu i życzeń pod adresem pracowników i podopiecznych Warsztatów.

Budowa Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach była możliwa dzięki współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatu Słupskiego, Gminy Kobylnica oraz Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Już jutro w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędzie się Sympozjum pt.: „Święta Barbara – patronka rybaków i ludzi morza”
Czas wolny mieszkańców Pomorza na starej taśmie filmowej. Kino Historyczne już w najbliższą środę!
„Echa wojny-trzy historie”-spotkanie w słupskiej bibliotece już w najbliższy wtorek
Tom Malinowski ze Słupska został amerykańskim kongresmenem
O represjach wobec Polaków w Związku Sowieckim już jutro w Miejskiej Bibliotece w Słupsku
Słupscy doktoranci historii już jutro zapraszają na obrady!
SŁUPSKIE CENTRUM KULTURY KASZUB zaprasza na nowy cykl kulturalny pt. CZYTANIE KASZUB-CZËTANIÉ KASZËB
Koniec etnofilologii kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim?

Najnowsze komentarze