W poszukiwaniu skarbów. Noc Muzeów w Słupsku

13 maja 2015r. | Drukuj

Jeśli lubisz inteligentne zagadki oraz masz w sobie pasję odkrywania tajemnic, koniecznie weź udział w wydarzeniu organizowanym przez słupską bibliotekę. Na fantastyczna grę z elementami geocachingu, czyli poszukiwanie „skarbów” za pomocą GPS zapraszamy w sobotę 16 maja podczas NOCY W BIBLIOTECE! Organizatorem gry jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.

mat. prasowy

mat. prasowy

Gra rusza o godz. 20.00, ale już od 19.30 będzie można zarejestrować się do zabawy.

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w pobliżu biblioteki żywych postaci – wiedźm, wampirów i innych straszydeł, a następnie rozwiązując ich zadanie, czy korzystając z ich wskazówek, dotarcie do finałowego skarbu. Uczestnicy ruszają w odstępach 10-minutowych. Z uwagi na wieczorne godziny wskazane jest posiadanie latarki. Przewidywany czas zabawy 30-45 minut.

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej.

Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska. Na terenie Polski znajduje się 27021 skrytek, z których 22427 jest aktywnych. Skrytki zostały znalezione 1339095 razy, co daje średnio 49.6 znalezień na skrytkę. 70825 użytkowników znalazło przynajmniej jedną skrytkę, 3037 użytkowników założyło przynajmniej jedną skrytkę.

W Słupsku zainstalowano już ponad 100 skrzynek. Dwie z nich umiejscowione są w pobliży dawnego kościoła św. Mikołaja.

Każda skrytka posiada swój opis w serwisie geocachingowym. Oprócz współrzędnych podaje się tam informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach, które pomagają dobrze przygotować się do poszukiwań. Cenione jest, jeśli opis zawiera informacje dotyczące danego miejsca, historię ciekawostki. Im więcej mało znanych informacji tym opis jest ciekawszy.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz