Ustka straciła jedną z największych swoich atrakcji

03 lipca 2014r. | Drukuj

Z powodu fatalnego stanu technicznego Urząd Morski zmuszony był zamknąć molo w Ustce. Choć turyści nie kryją wściekłości, zostało ono zamknięte w trosce o ich bezpieczeństwo.

fot. GK

fot. GK

Kto marzy o spacerze po molo powinien przynajmniej tego lata omijać Ustkę szerokim łukiem. Z powodu fatalnego stanu technicznego części falochronu, Urząd Morski w Słupsku zmuszony był zamknąć jedną z największych wakacyjnych atrakcji Ustki.

– To jest poważna awaria. Nagle molo zaczęło nam się zapadać i dla bezpieczeństwa turystów musieliśmy natychmiast zamknąć jego dużą część – mówi Tomasz Bobin, dyr. Urzędu Morskiego w Słupsku.

Jak łatwo przewidzieć zamknięte usteckie molo rozwścieczyło wielu turystów, którzy przyjechali tu na wakacje.

– Jesteśmy w Ustce po raz pierwszy w życiu. Tyle razy słyszeliśmy o tej miejscowości same dobre rzeczy. Gdy tu przyjechałam i zobaczyłem ten plac budowy zamiast mola po prostu się załamałam – mówią zaczepieni przy molu turyści. – Moim zdaniem nikt tu nie myśli i nie szanuje turystów. Tak właśnie wychodzi polskie niechlujstwo – dodają inni.

Wielu wczasowiczów jeszcze bardziej niż plac budowy oburza fakt, że na rozebranym częściowo falochronie od dwóch tygodni nie ma żadnego robotnika.

– Co to ma znaczyć, że tu nikt nie pracuje? Jesteśmy kasowani za opłatę klimatyczną i to nie mało, a tymczasem ten opuszczony plac budowy najlepiej świadczy jak szanuje się tu turystów – denerwują się goście.

Brak robotników na budowie to nie efekt niechlujstwa czy lenistwa. Stan techniczny mola przerósł bowiem najczarniejsze obawy wykonawcy inwestycji.

– Gdy robotnicy skuli nawierzchnię falochronu okazało się, że przez dziesięciolecia morze wypłukało duże fragmenty podłoża. Wstępne ekspertyzy nie wykazały, że molo jest w tak złym stanie. Prace muszą mieć znacznie większy zakres niż w pierwotnym projekcie – wyjaśnia Tomasz Bobin.

Pracownicy Urzędu Morskiego zapewniają, że gdy tylko powstanie nowy projekt naprawy mola, wszystkie prace ruszą z kopyta. Niestety falochron będzie otwarty dla turystów najwcześniej za miesiąc.

Galeria


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz