Słupskie „Gwiżdże” nagrodzone w Policach

05 maja 2014r. | Drukuj

Spektakl „Kugle mugle” Grupy Teatralnej „Gwiżdże” zdobył wyróżnienie na IV edycji festiwalu Teatralna Elipsa Kreatywności. W trakcie międzynarodowych spotkań odbywających się od 1 do 4 maja w Policach zaprezentowano 9 spektakli w tym 5 z Polski i 4 z Niemiec.

fot. Małgorzata Dwulit

fot. Małgorzata Dwulit

Sam udział w festiwalu był nie lada osiągnięciem, o które konkurowało kilkadziesiąt zespołów z kraju i zagranicy. Poziom festiwalu był tak wysoki, że jury postanowiło zmienić formułę nagradzania. Choć wstępnie przewidywano nagrodzenie tylko jednego spektaklu, ostatecznie zdecydowano i przyznaniu jeszcze trzech wyróżnień.

Wśród przedstawień uznanych za najlepsze znalazły się „Kugle mugle” w reżyserii Katarzyny Sygitowicz-Sierosławskiej, muzyką Daniela Łukasika i opracowaniem muzycznym Macieja Sierosławskiego. Spektakl został bardzo ciepło przyjęty również przez publiczność, w czasie wieczornych dyskusji podkreślano umiejętne połączenie tricków kuglarskich i teatru oraz poetyckość przedstawienia.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz