Słupsk solidaryzuje się z Ukrainą. Wiec poparcia dla walczących o wolność

05 lutego 2014r. | Drukuj

Światu, Europie, Polsce – nie wolno milczeć wobec wydarzeń na Ukrainie. To wyzwanie dla całego cywilizowanego świata, który walczy o standardy demokratyczne. To wyzwanie dla każdego człowieka, który ma poczucie godności i solidarności z krzywdzonymi – apelowali organizatorzy wiecu.

fot. GK

fot. GK

Dzisiejszy wiec zorganizowało stowarzyszenie Aktywne Pomorze oraz Związek Ukraińców w Polsce oddział Słupsk. Mieszkańcy miasta licznie przybyli na plac Zwycięstwa oddać hołd zabitym i prześladowanym w walce o wolną Ukrainę.

– Majdan Niepodległości w Kijowie stał się symbolem obywatelskiego sprzeciwu wobec oportunizmu Prezydenta Janukowicza i jego zależności od Rosji. Stał się też trybuną dialogu społeczeństwa z władzami – mówiła Anna Bogucka-Skowrońska.

– Czujemy wielki ból z powodu łamania prawa na Ukrainie – mówił Dariusz Cylupa, przewodniczący słupskiego koła Związku Ukraińców w Polsce.

Galeria


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz