sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Anna Bogucka Skowrońska

Tag: Anna Bogucka Skowrońska

Obrońcy

6 listopada br. miałem przyjemność i zaszczyt wziąć udział w podniosłej uroczystości wręczenia odznak honorowych Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) Annie Boguckiej-Skowrońskiej ze Słupska i Jackowi Taylorowi z Gdańska za wybitne zasługi w walce w obronie praw ludzkich.

Anna Bugucka-Skowrońska została Honorowym Obywatelem Słupska

Dzisiaj podczas uroczystej sesji rady miejskiej w Słupsku mecenas Anna Bogucka-Skowrońska została oficjalnie Honorowym Obywatelem miasta Słupska. Wszystko odbyło się w nadzwyczajnej atmosferze w której uczestniczyli byli radni, prezydenci miasta, pracowni ratusza, a także senator Kazimierz Kleina. Nadzwyczajna sesja miasta miała charakter obchodów 25-lecia Samorządności. To także była okazja do uhonorowania Zbigniewa Wiczkowskiego Medalem Honorowym Miasta Słupska.

W Słupsku powstał Komitet Honorowy Poparcia Bronisława Komorowskiego

W czwartek w słupskiej herbaciarni odbyła się prezentacja Komitetu Honorowego Bronisława Komorowskiego. W skład komitetu wchodzą słupskie legendy Solidarności, sportowcy, przedsiębiorcy, lekarze oraz obecni samorządowcy powiatu słupskiego.

Anna Bogucka-Skowrońska zostanie Honorowym Obywatelem Słupska?

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie do biura rady miejskiej w Słupsku wpłynął wniosek o nadanie mecenas Annie Boguckiej-Skowrońskiej tytułu Honorowego Obywatela miasta Słupska.

W Słupsku spotkali się byli działacze Komitetów Obywatelskich

W Sali rycerskiej słupskiego zamku spotkali się byli działacze Komitetów Obywatelskich "Solidarność" z regionu słupskiego, aby uczcić 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów z dnia 4 czerwca. Odbyły się pokazy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku oraz otwarto wystawę poświęconą pamięci tamtych czasów, autorstwa Waldemara Michorzewskiego, którą można podziwiać przy ul. Wojska Polskiego.

Wyróżnieni za zasługi dla Pomorza i Kaszub

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, pani Annie Boguckiej-Skowrońskiej i profesorowi Zygmuntowi Szultce zostały wręczone Honorowe Wyróżnienia za Zasługi dla Województwa Pomorskiego. Wnioski o przyznanie wyróżnień powstały z inicjatywy senatora Kazimierza Kleiny.

Słupsk solidaryzuje się z Ukrainą. Wiec poparcia dla walczących o wolność

Światu, Europie, Polsce – nie wolno milczeć wobec wydarzeń na Ukrainie. To wyzwanie dla całego cywilizowanego świata, który walczy o standardy demokratyczne. To wyzwanie dla każdego człowieka, który ma poczucie godności i solidarności z krzywdzonymi – apelowali organizatorzy wiecu.

Burzliwa dyskusja na temat budowy wieży telefonii komórkowej w Słupsku

Wczoraj odbyło się kolejne już spotkanie słupskiego magistratu z mieszkańcami Słupska z ulicy Dębowej w sprawie planowanej budowy wieży telefonii komórkowej. Sprawa jest na tyle poważna, że udział w dyskusji wziął poseł Zbigniew Konwiński.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...