Diva powraca do Słupska

02 września 2013r. | Drukuj

Rewelacyjnie zapowiada się inauguracja sezonu teatralnego w nowym Rondzie. Specjalnie z tej okazji Słupsk odwiedzi, wieloletnia aktorka Teatru Rondo obecnie mieszkająca w Nowym Yorku, Wioleta Komar, która zaprezentuje monodram „Diva”.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Przedstawienie, reżyserowane przez Stanisława Miedziewskiego, było końcowym aktem działalności aktorskiej Wiolety Komar w Polsce. W kreacji Divy słupszczanie po raz ostatni oglądali znakomitą artystkę, jeszcze na deskach dawnego Ronda. Ostatni monodram stworzony przez rewelacyjny duet  Miedziewski-Komar stał się początkiem światowej kariery „słupskiej Divy”.

W piątek 6 września o godz. 19.00, w świetnie im znanym ale już „Nowym Rondzie” widzowie zobaczą, znajomą Wioletę Komar bogatszą o nowe doświadczenia w niezwykłym spektaklu, który ciągle się rozwija i zmienią ale nadal zachwyca publiczność na całym świecie.

Tytułowa Diva to Nora Sedler, „primadonna assoluta” światowych scen operowych. Jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Przybywa w transporcie wraz z dużą grupą żydowskich artystów z Europy Zachodniej. Uniknęła zagłady.

Wiele lat po wojnie jest dojrzałą kobietą, wybitną śpiewaczką. W garderobie Metropolitan Opera w Nowym Jorku, po przedstawieniu Cyrulika Sewilskiego Rossiniego, Nora otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem, wielbicielem jej talentu. Mężczyzna podpisał się tym samym nazwiskiem, jakie nosiła polska rodzina, która uratowała dziecko Nory, urodzone w getcie w Łodzi. Nora nigdy nie widziała syna. Stajemy się świadkami przeżyć, które zgotował jej los.

Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowe. Rezerwacje pod telefonem 59 8426349 lub osobiście w godzinach od 10.00 do 16.00 (Teatr Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5).


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz