Ukradł 9 butelek whisky – zatrzymali go policjanci

08 sierpnia 2013r. | Drukuj

Nawet do 5 lat więzienia może grozić 20 letniemu mieszkańcowi Warszawy, który zatrzymany został w Ustce. Sprawca w jednym z miejscowych sklepów ukradł 9 litrowych butelek markowej whisky o wartości ponad 500 zł. Zatrzymany 20 latek, jak ustalili Policjanci ma na swoim koncie inne podobne kradzieże, popełniane najczęściej w miejscowościach turystycznych Pomorza.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Policjanci z Ustki wezwani zostali na interwencję do jednego z miejscowych sklepów spożywczych. Tam pracownik ochrony miał podejrzenia wobec młodego mężczyzny, który dwukrotnie w odstępie kilkudziesięciu minut wychodził ze sklepu trzymając jedynie podręczną reklamówkę w dłoni. Jak się później okazało w tej reklamówce miał skradziony ze sklepu alkohol- łącznie 9 litrowych butelek whisky o wartości ponad 530 złotych . Policjanci, zajmując się ta kradzieżą dokładnie przeanalizowali monitoring sklepowy, z którego wynikało, że zatrzymany sprawca działał wspólnie z dwiema innymi osobami. Jak ustalili śledczy ,kobieta i mężczyzna w wieku około 20 lat, przekładali z regału alkohol i ukrywali go w miejscu z artykułami spożywczymi. Wtedy 20 latek zabierał z regału przygotowany pakunek i wychodził ze sklepu nie płacąc za ukryty w siatce alkohol. W trakcie przesłuchania mężczyzny, policjanci ustalili, że sprawcy w ten sposób kilka godzin wcześniej okradli sklep w Lęborku Wtedy ich łupem padł spirytus o wartości ponad 300 złotych.

Zatrzymany 20 latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. Śledczy ustalili także tożsamość wspólników 20 latka i jak zapowiadają zatrzymanie ich jest kwestią czasu.

Za kradzież karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze