Sąd wypuścił z aresztu inspektorów ITD podejrzanych o korupcję

01 lipca 2013r. | Drukuj

Sąd Okręgowy w Słupsku wypuścił z aresztu dwóch funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego podejrzanych o korupcję. Zdaniem sądu zgromadzone przez prokuraturę dowody są niewystarczające, aby oskarżać funkcjonariuszy ITD, a tym bardziej trzymać ich w areszcie.

Fot. archiwum

Fot. archiwum

Śledztwo w sprawie nieuczciwych funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego było prowadzone już od kilku miesięcy. Jako, że siedziba słupskiego oddziału ITD mieści się w komendzie miejskiej  policji, wszystkie czynności w tej sprawie prowadzili gdańscy policjanci. Zdaniem prokuratury zatrzymani funkcjonariusze ITD informowali właścicieli firm transportowych o miejscach i czasie kontroli drogowych. Za co przyjmowali pieniądze i różnego rodzaju prezenty. Zgromadzone przez policję i prokuraturę dowody dla Sądu Okręgowego  okazały się jednak zbyt słabe. Zdaniem sądu pracownicy ITD przeprowadzali na zlecenie prywatnej firmy jedynie szkolenia kierowców. To, że podczas ich trwania doradzali kierowcom jak uniknąć kontroli drogowej i jak się podczas niej zachować,  nie  może być dowodem korupcji. Sąd zdecydował o wypuszczeniu z aresztu obu funkcjonariuszy ITD. Wobec nich nie zastosowano też żadnych innych środków zapobiegawczych.


Opublikowano w: MotoGKSłupskTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz