KPP Lębork

Lęborska drogówka razem z inspektorami ITD do końca kwietnia na drogach powiatu lęborskiego prowadzi działania pomiarowo – kontrolne ukierunkowane na kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów. Już pierwsze dni działań dały wymierne efekty w postaci zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i mandatów.

KPP Lębork
KPP Lębork

Od 18 kwietnia do końca miesiąca na drogach powiatu lęborskiego dość często kierowcy mogą napotkać wspólne patrole Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Patrole poruszające się pojazdami ITD ukierunkowane są na kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów poruszających się w szczególności po drodze krajowej nr 6. Niebiesko-zielone patrole najczęściej spotkać można na krańcach powiatu w miejscach przeznaczonych do kontroli pojazdów ciężarowych ale skanują one również pojazdy w trakcie jazdy w patrolu dynamicznym. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumentację kierowców oraz przewożonych towarów jak również prędkość i czas pracy kierowców pojazdów ciężarowych. Dzięki współpracy Policji i ITD możliwe jest skontrolowanie większej ilości pojazdów, co przedkłada się na wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów.

Już pierwszy tydzień działań przyniósł wymierne efekty. Wspólne patrole, które codziennie przeprowadzają kilkanaście kontroli pojazdów, zatrzymały kilka dowodów rejestracyjnych, wystawiono również dużą ilość mandatów, a inspektorzy ujawnili kilka przypadków naruszeń przepisów transportowych, za co sporządzili decyzje administracyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.