30 lat ZK-P w Brusach!

15 grudnia 2010r. | Drukuj

Trzydziestolecie swojego istnienia uczcił Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Brusach. Była to okazja do podziękowań i podsumowania dotychczasowej działalności.

Uroczyste obchody jubileuszu oddziału, które odbyły się w niedzielę 12 grudnia,  skupiły wybitnych działaczy kaszubskich z Brus i  okolic, a także licznych delegacji instytucji z terenu miasta i gminy oraz przedstawicieli innych oddziałów ZK-P.

Fot. UMG Brusy

Podczas uroczystości prezes Stanisław Kobus przypomniał zebranym historię oddziału w Brusach oraz podsumował Rok Jana Karnowskiego. „Podczas 30 – letniej działalności Zrzeszenia Kaszubsko –  Pomorskiego priorytetową postacią dla nas był Jan Karnowski. Cieszę się, że w mijającym roku udało nam się zorganizować wystawę „Jan Karnowski – Sumienie Ruchu Kaszubskiego”, która przemieszcza się po całej Polsce, a była m.in. w Sejmie RP w Warszawie.”– mówił Kobus.

Władze bruskiego oddziału ZK-P podziękowały tego dnia długoletnim członkom Zrzeszenia oraz współpracującym z nimi przedstawicielom instytucji. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłych,  nieobecnych osób, które współtworzyły oddział.

Fot. UMG BrusyFot. UMG Brusy

Ważnym punktem dnia były także liczne występy kaszubskich zespołów m.in. Kociewsko – Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda” razem z Chórem „Niebieska Schola” z Tczewa oraz Starych Krëbane z Brus, które dodatkowo umiliły ten ważny jubileusz.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze