Emeryci poznają sztuczki oszustów

02 października 2012r. | Drukuj

Słupscy emeryci przechodzą specjalne szkolenie jak nie dać się zwieść oszustom. W zajęciach zorganizowanych przez opiekę społeczną i policję bierze udział kilkaset osób w podeszłym wieku.

fot. sxc.hu

Irena Złoch ze Słupska na długo zapamięta pokaz bielizny i pościeli podczas, którego nieświadomie zawarła umowę kredytową. Umowę która kosztowała biedną emerytkę kilka tysięcy złotych.

Równie częstym sposobem oszukiwania osób starszych jest tak zwana metoda „na wnuczka”. Każdego roku tylko w Słupsku ofiarami oszustów jest kilkuset osób w podeszłym wieku. Policja wciąż poszukuje fałszywego kominiarza okradającego mieszkania, kilku fałszywych wnuczków, sprzedawców okien i drzwi.

Aby powstrzymać falę przestępstw pracownicy opieki społecznej wspólnie z policją postanowili rozpocząć szkolenia emerytów podczas, których poznają oni wszystkie sztuczki oszustów.

W szkoleniu emerytów biorą udział nie tylko policjanci, ale także rzecznik praw konsumenta, który przypomina – nie tylko emerytom – że każdą zawartą w domu umowę możemy rozwiązać w ciągu dziesięciu dni.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz