Euro 2012: 90 dodatkowych samolotów

01 lutego 2012r. | Drukuj

W czasie Euro 2012 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłuży dodatkowo nawet i 90 samolotów. Część z nich przyleci i wyleci jeszcze tego samego dnia, ale większa liczba samolotów zostanie w Gdańsku parę dni.

www.sxc.hu

Kibice głównie z dalszych części Europy na Mistrzostwa w Piłce Nożnej do Gdańska przylecą samolotem. Najwięcej kibicó przyleci z Hiszpanii. – Właśnie z tego kraju mamy najwięcej zapytań i potwierdzonych rezerwacji – mówi Adam Skonieczny, kierownik ds. analiz ekonomicznych i marketingu w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. – Także z Hiszpanii do Gdańska przylatywać będą największe maszyny – w tym już potwierdzone airbusy 330 oraz boeingi 757 – dodaje.

Lotnisko w Gdańsku przygotowane jest na wzmożony ruch na terenie portu. Kierownictwo portu lotniczego deklaruje, iż nie ma potrzeby odsyłania samolotów na inne lotniska. – Na dzień dzisiejszy mówimy o ok. 30-40 dodatkowych samolotach przybywających w czasie meczu na naszych płytach postojowych. Po zakończonej w zeszłym roku rozbudowie nie będzie problemu z ich pomieszczeniem. Szacujemy, że liczba rezerwacji slotów nie powinna już bardzo się zwiększyć – tym samym prawdopodobnie nie będziemy odsyłać samolotów na inne lotniska – zapewnia Skonieczny. Dodatkowej organizacji będzie wymagać odprawa kibiców. Zostanie, zgodnie z zaleceniami UEFA, postawiony tymczasowy hangar. Ma on zapobiec ewentualnym, ostrym wymianom zdań w kierunku kibiców przeciwnej drużyny.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze