Fot. GK - archiwum

Port Lotniczy Gdańsk zakończy ten rok jako trzecie lotnisko w Polsce pod względem obsłużonych podróżnych – informuje Gazeta Wyborcza w dzisiejszym dodatku „Lataj z Gdańska”.  Tylko  listopadzie z gdańskiego lotniska skorzystało 187 tys. pasażerów, a  przez pierwsze 11 miesięcy tego roku było tu o ponad 200 tys. osób więcej, niż w całym 2011 r.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, według wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów, osiągając tym samym rekordową liczbę wypracowaną w trakcie 2011 r., kiedy obsłużyło 2,4 mln pasażerów. Oznacza to także, że w okresie styczeń – listopad wzrost wyniósł 19 proc. w stosunku do 2011 r. Tym samym Gdańsk jest trzecim lotniskiem w Polsce pod względem obsłużonych pasażerów.

Fot. GK
Fot. GK: Dreamliner w Rębiechowie

Pierwsze miejsce nadal oczywiscie należy do warszawskiego Okęcia, które w tym roku obsłużyło już 8,9 mln pasażerów. Na drugim miejscu są krakowskie Balice z wynikiem za pierwsze 11 miesięcy 3,2 mln pasażerów. Gdańskie lotnisko, które zeszły rok zakończyło na czwartej pozycji, w tym roku wyprzedza Katowice.  Na piątym miejscu jest lotnisko we Wrocławiu, z wynikiem ponad 1,8 mln pasażerów.
Tymczasem przyszły rok dla Gdańska powinien być jeszcze lepszy, bowiem ciągle przybywa nowych połączeń. Oprócz lotów do Zadaru, Splitu, Rijeki i Dubrownika (wszystkie obsługiwać będzie Eurolot), Wizz Air uruchomi połączenie do Alesund oraz przywróci loty do Rzymu. Z kolei Ryanair po zimowej przerwie ponownie będzie latał do Birmingham i Girony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.