Stadion Miejski w Gdyni ma już dwa lata. Przez ten czas obiekt gościł 300 tys. kibiców. Odbyło się na nim 70 wydarzeń, nie tylko meczów. Strzelono 102 bramki, a na najlepszej murawie w Polsce grały lub trenowały cztery krajowe reprezentacje.

stadion-gdynia
fot. Krzysztof Romański

14 tys. kibiców zgromadził mecz rozegrany podczas otwarcia stadionu pomiędzy Arką Gdynia a bułgarską drużyną Beroe Stara Zagora. Niewiele mniej publiczności oglądało otwartą sesję treningową reprezentacji Irlandii w ramach Euro 2012 – 12,5 tys. 10,5 tys. zgromadził mecz Ekstraklasy: Arka Gdynia – Lech Poznań, a 10 tys. – pojedynek reprezentacji Polski i Portugalii do lat 21 we wrześniu 2012 r.

Czwartą drużyną narodową, która gościła na gdyńskim stadionie była ekipa Urugwaju. W listopadzie 2012 r. przygotowywała się do towarzyskiego meczu z Polską w Gdańsku. Trening na gdyńskiej trawie przyniósł jej szczęście. Urugwajczycy wygrali 3:1.

Gdyńska murawa ma zresztą opinię najlepszej w kraju. Jest chwalona przez piłkarzy, działaczy, kibiców i ekspertów w całej Polsce. Dotychczas nie była wymieniana, ponieważ nie było takiej potrzeby. Jaka jest jej tajemnica? Boisko ma bardzo dobre położenie i nasłonecznienie, a także świetnych opiekunów. Więcej jednak nie zdradzimy. Co ciekawe boisko piłkarskie było koszone 234 razy. W sumie zebrano 40 kontenerów skoszonej trawy.

Stadion jest też często odwiedzany przez… młode pary, które chętnie wybierają obiekt na miejsce sesji ślubnych. Mogą to zrobić bezpłatnie. Wystarczy, że później podzielą się fotograficznymi wspomnieniami.

Gdyński stadion już zdobył uznanie. Polski Klub Infrastruktury Sportowej przyznał mu nagrodę w kategorii Sportowy Obiekt Roku – Ośrodek Treningowy Euro 2012. Stadion wyróżniono za wysoki standard, funkcjonalność, utrzymanie oraz realizowany program imprez, jak również spełnienie wymogów bazy treningowej reprezentacji Irlandii podczas Euro 2012. Obiekt otrzymał też oficjalny certyfikat miejsca treningowego Euro 2012.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.