Uważaj na czerwone! Kamera patrzy

18 października 2011r. | Drukuj

W powiecie Słupskim, w jednej z gmin zamontowany zostanie nowoczesny, zintegrowany system z możliwością rejestracji dwóch wykroczeń: przekroczenia dozwolonej prędkości i przejechania na czerwonym świetle.

fot. sxc.hu

Urządzenia pojawią się 20 października. Mają być zsynchronizowany z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulicy Witosa z drogą krajową nr 6 w gminie Kobylnica. – Na montaż urządzeń zdecydowaliśmy się po rozmowach z policją – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – W tym miejscu w wyniku kolizji i wypadków było wielu poszkodowanych. Robimy to nie dla zysku. Wolałbym, aby mniej ludzi łamało przepisy, a gmina miała z tego tytułu mniej pieniędzy. Fotoradary i kamery, o których mowa, produkowane są w Stanach Zjednoczonych, koszt kompletu to 470 tysięcy złotych.

Takie rozwiązanie funkcjonuje już w trzech innych miastach w Polsce, są to: Szczecin, Łódź i Gliwice. – Urządzenie będzie działać na zasadzie powiązania – zaznacza Kuliński. – Kontroler prędkości będzie działał cały czas, a dodatkowo w wyniku synchronizacji z sygnalizacją w chwili włączenia czerwonego światła kamery będą rejestrować kierowców, którzy na nim przejeżdżają.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz