Pożar dawnej szkoły w Motarzynie

09 maja 2011r. | Drukuj

Pożar w starej szkole w Motarzynie (gmina Dębnica Kaszubska). Spłonął dach budynku i liczne eksponaty ze znajdującej się tam Izby Tradycji. Specjaliści badają, czy do domów będą mogły wrócić cztery rodziny mieszkające w dawnej szkole.

Fot. Straż Pożarna

Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w budynku dawnej szkoły w miejscowości Motarzyno (gmina Dębnica Kaszubska), ok. godz. 23.30. W ogniu stanął budynek, w którym obecnie znajduje się świetlica wiejska, Izba Tradycji z cennymi eksponatami i cztery mieszkania komunalne. Na podstawie wstępnych oględzin ustalono, że do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

W akcji ratowniczej uczestniczyło ponad 40 strażaków. Podejmowane działania przyczyniły się do uratowania znacznej części budynku, niemniej zniszczeniu uległ dach dawnej szkoły. Obecnie trwają ustalenia, czy mieszkające w budynku rodziny mogą wrócić do domu, czy też niezbędne są dla nich lokale zastępcze.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na 450 tys. zł.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz