Odcięta wieś

23 października 2010r. | Drukuj

Nie będzie remontu drogi do Stojcina w gminie Smołdzino (pow. Słupski). Mieszkańcy wsi czują się obywatelami drugiej kategorii. Fatalny stan nawierzchni uniemożliwia dojazd do ich miejscowości środkami komunikacji publicznej.

Mieszkańcy Stojcina od wielu lat starają się o remont dwóch kilometrów drogi.Teraz docierają pieszo lub rowerem do pobliskiej Gardny Wielkiej skąd mają połączenie ze Smołdzinem lub Słupskiem.

Fot.: Urząd Gminy w Smołdzinie

Droga do Stojcina jest drogą powiatową. Starostwo wystąpiło do gminy o dofinansowanie remontu drogi. W tym celu radni mieli podjęć uchwałę o zaciągnięciu kredytu. Tymczasem podczas ostatniej sesji radni opozycyjni opuścili salę i uchwała nie została podjęta. Decyzję w sprawie remontu drogi do Stojcina, zamieszkałego przez 123 osoby,  podejmą przyszłe władze gminy Smołdzino.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz