wtorek, 7 lutego, 2023
Strona główna Tagi Trocie i łososie

Tag: trocie i łososie

Ryby biorą słabo, a wędkarze są rozczarowani. Jest za ciepło?

2013 rok na pewno nie zaczął się najlepiej dla wędkarzy. Styczeń to początek sezonu połowu łososi i troci. Wędkarze z całego kraju, którzy przyjechali na Pomorze w nadziei na złapanie wielkiej ryby odjadą rozczarowani.

Wędkarze oskarżają rybaków o kłusownictwo

Wędkarze oskarżają usteckich rybaków o kłusownictwo. Powodem konfliktu są trocie i łososie. Gdy ryby płyną w górę rzeki na tarło wędkarze nie mogą ich łapać w rzekach. W tym samym czasie rybacy rozstawiają jednak swoje sieci w pobliżu kanału portowego.

Trocie biorą w Lęborku

Ponad 80 cm długości miała troć, którą złowił w Lęborku wędkarz z Olsztyna. W VII Ogólnopolskich Zawodach w Wędkarstwie Muchowym "Troć Łeby 2011” wzięło udział 106 wędkarzy z całej Polski.

Czas na trocie

Jak co roku 1 stycznia, wędkarze z całej Polski rozpoczęli sezon połowu troci. Po trzymiesięcznej przerwie ochronnej najwięcej wędkarzy pojawiło się nad rzeką Słupią, która słynie z połowów troci i łososi.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...