sobota, 24 lutego, 2024
Strona główna Tagi Grudzień ’70

Tag: Grudzień ’70

III Rzeczypospolita w krzywym zwierciadle

Minęła 45. rocznica tragedii Grudnia 1970 roku. My Pomorzanie, co roku oddajemy hołd i szacunek poległym i skrzywdzonym. Już w 1991 roku domagaliśmy się ukarania sprawców tej zbrodni. Nie ma jednak usprawiedliwienia dla słów prezydenta A. Dudy, podważającego dorobek III Rzeczypospolitej Polskiej. Tym bardziej, w sytuacji dążeń do pozbawienia suwerenności Trybunału Konstytucyjnego. A Trybunał to ostoja demokracji.

O Lechu Bądkowskim podczas IV Festiwalu Kaszubskich Filmów

- Nic dziwnego, że właśnie na Kaszubach postawiono dom do góry nogami. To przecież w dużej mierze Kaszubi sprawili, że doszło do strajków w stoczniach Gdańska i Gdyni, a w konsekwencji do zmiany ustroju w Polsce. W stoczniach wówczas pracowali głównie Kaszubi – podkreślano podczas III spotkania w ramach IV Festiwalu Filmów Kaszubskich w Miszewku.

W Gdyni powstaje mural. Upamiętni apokalipsę Grudnia ’70

Na murze obok przystanku SKM Gdynia Stocznia powstaje okazały mural, który ma być hołdem dla poległych w tym miejscu podczas krwawych wydarzeń Grudnia '70 stoczniowców i portowców.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...