czwartek, 29 lutego, 2024
Strona główna Tagi Grudzień 1970

Tag: Grudzień 1970

Dwa lata w zawieszeniu za masakrę Grudnia 70′

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dziś wyrok po procesie w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Stanisław Kociołek został uniewinniony, a dwaj wojskowi Bolesław F. i Mirosław W. dostali po dwa lata w zawieszeniu na cztery.

Pamiętamy Grudzień 1970. Apel poległych w Gdyni

Gdynianie uczcili pamięć ofiar Grudnia 1970 r. W 42. rocznicę masakry przed pomnikiem w Gdyni spotkali się mieszkańcy, związkowcy, politycy i kibice.

W Gdyni powstaje mural. Upamiętni apokalipsę Grudnia ’70

Na murze obok przystanku SKM Gdynia Stocznia powstaje okazały mural, który ma być hołdem dla poległych w tym miejscu podczas krwawych wydarzeń Grudnia '70 stoczniowców i portowców.

„Czarny Czwartek” znów nagrodzony

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze, pierwszy film fabularny o masakrze grudniowej w 1970 r. w Gdyni, otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy obraz XIX Festiwalu Polskich Filmów w Seattle (Seattle Polish Film Festival), który odbył się na początku listopada.

O Grudniu ’70 w Goręczynie

W najbliższy wtorek, 21 grudnia w Zespole Szkół im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie odbędą się uroczystości związane z wydarzeniami grudniowymi roku 1970.

Grudzień 1970

W Gdyni o godz. 6 rano rozpoczęły się obchody 40 rocznicy masakry grudniowej, w których wziął udział prezydent Bronisław Komorowski. – To nie było na marne – powiedział prezydent, a jego słowom towarzyszyły gwizdy i buczenie.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...