środa, 29 listopada, 2023
Strona główna Tagi Budżet obywatelski

Tag: budżet obywatelski

Mieszkańcy wybrali. Wyniki Kobylnickiego Budżetu Obywatelskiego

Poznaliśmy zwycięskie projekty tegorocznej edycji Kobylnickiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które spośród 33 zgłoszonych zadań, zostaną zrealizowane decydowała liczba głosów oddanych przez mieszkańców. 

Wejherowski Budżet Obywatelski: głosujemy od poniedziałku

Od poniedziałku tj. 18 września wejherowianie mogą głosować na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Autorzy projektów przełożyli idee na konkretne zapisy i przeszli przez procedury weryfikacyjne. Teraz wszystko jest w Twoich rękach. Oddanie głosu trwa zaledwie kilka minut!

Mieszkańcy znów zagłosują na Budżet Obywatelski w Wejherowie

Startuje trzecia edycja Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 – jak poinformował prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podczas zorganizowanej w ratuszu konferencji, w której wzięli udział Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta i Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik miasta. Pierwszy etap pisania projektów rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia. Procedury składania wniosków i głosowania pozostają bez zmian.

Prezentacja projektów Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 29 sierpnia 2016 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne, podczas którego wnioskodawcy projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2017 prezentowali je mieszkańcom.

Ostatni dzień na składanie projektów do Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego

Jeszcze tylko dzisiaj do godz. 15.30 można składać pomysły do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok w Wejherowie.

Współtwórcy Sopockiego Budżetu Obywatelskiego nagrodzeni

Marcin Skwierawski, Wiceprezydent Miasta Sopotu oraz Marcin Gerwin otrzymali Ordery Brązowego Krzyża Zasługi za wybitne zasługi w służbie Państwa i na rzecz lokalnej społeczności, a w szczególności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Wspólny harmonogram budżetu obywatelskiego dla 12 gmin

Latem bieżącego roku, z inicjatywy wiceprezydenta Sopotu Marcina Skwierawskiego, rozpoczęto rozmowy w sprawie opracowania wspólnego harmonogramu budżetów obywatelskich na przyszły rok.

W Lęborku chcą stworzyć rady dzielnic dla lepszego budżetu obywatelskiego

Z bardzo pozytywnym odzewem lęborczan, spotkała się akcja Stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski, propagująca ideę utworzenia rad osiedli i dzielnic.

Ponad 50 wniosków do budżetu obywatelskiego Pruszcza Gdańskiego

W sobotę, równo o północy 28 czerwca, Miasto Pruszcz Gdański zakończyło przyjmowanie wniosków Budżetu Obywatelskiego 2015. Wpłynęły 53 wnioski. Udało się już zweryfikować 42. Jedenaście wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta w sobotę drogą elektroniczną, zostanie zweryfikowane do środy.

Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

Od dzisiaj do 15 kwietnia lęborczanie głosują na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Spośród 23 propozycji, na te które zdobędą najwięcej głosów przeznaczona zostanie pula 1 miliona złotych.Głosować mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...