fot. nadesłane

Od dzisiaj do 15 kwietnia lęborczanie głosują na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Spośród 23 propozycji, na te które zdobędą najwięcej głosów przeznaczona zostanie pula 1 miliona złotych.Głosować mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Chociaż wyznaczone godziny głosowania są mało sprzyjające dla wysokiej frekwencji, pierwsze karty wrzucono do urny już dziś rano. Aby pobrać kartę do głosowania, należy przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem.

Głosować można już dziś w budynku Pływalni Miejskiej „RAFA” przy ul. Olimpijczyków 31 w godz. 9.00-17.30 , później w dniach 2-4 kwietnia w godz. 9.00-14.00. Od 7 do 11 kwietnia urna zostanie ustawiona w Urzędzie Miejskim w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14, gdzie również głosy będzie można oddawać w godz. 9.00-14.00. Ostatnie dwa dni 14-15 kwietnia głosowanie w ratuszu możliwe będzie w godz. 9.00-17.30.

Koszt jednego projektu może wynieść maksymalnie 200.000 zł. Pierwotnie do lęborskiego ratusza trafiło 46 projektów, z których połowę urzędnicy odrzucili ze względów formalnych.

Lista projektów, na które można głosować (każdy mieszkaniec – dwa głosy):

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.