niedziela, 25 lutego, 2024
Strona główna Tagi Akcja ratunkowa

Tag: akcja ratunkowa

Tragedia jachtu „Rzeszowiak”. Akcja zakończona

Zmarła jedna osoba z załogi polskiego jachtu "Rzeszowiak", który wczoraj przez wiele godzin dryfował na Morzu Norweskim w pobliżu Wysp Owczych.

Polski jacht dalekomorski ma kłopoty

Polski jacht "Rzeszowiak" z 10 osobami na pokładzie dryfuje w okolicach Wysp Owczych. Załoga wysłała sygnał SOS, który odebrały duńskie służby ratunkowe. Jednostka ma złamany maszt.

Nie znaleźli rybaka z kutra USM-2

Na Bałtyku cały dzień trwała akcja poszukiwania czwartego rybaka z kutra USM-2, który zatonął dzisiaj nad ranem w pobliżu Kołobrzegu. Trzech rybaków uratowała załoga niemieckiego jachtu.

Niecodzienna akcja ratunkowa w gdyńskim porcie

W czwartek po pięciogodzinnej akcji ratunkowej strażnicy miejscy i marynarze wyłowili z basenu portowego dzika. Pływające zwierzę zauważył jeden z mieszkańców. Dzik jest cały i zdrowy.

Z plaży zebrano 300 litrów trucizny

Z plaży w Słowińskim Parku Narodowym strażacy zebrali 300 litrów tajemniczej substancji. W akcji ratunkowej brało udział kilkadziesiąt osób. Plaża jest nadal zamknięta dla turystów.

Dwaj mężczyźni utonęli w Zatoce Puckiej

Ciała dwóch mężczyzn, którzy wybrali się niewielką łodzią na ryby, wyłowiono w sobotę po południu z wód Zatoki Puckiej. Ekipy ratunkowe znalazły przewróconą łódź na brzegu. Na Bałtyku wieje silny wiatr.

W Gdyni wykoleił się pociąg towarowy z siarką

Sześć wagonów towarowych z siarką wykoleiło się dziś w nocy w Gdyni. Nie było rannych, ale straty są znaczne. Służby, kolejowe i strażacy porządkują torowisko. Ruch pociągów odbywa się wahadłowo na drugim torze.

Niecodzienna akcja strażaków na bagnach

Strażacy z Kartuz brali udział w niecodziennej akcji. Uratowali konia, który wpadł w grzęzawisko na bagnach. Do zdarzenia doszło w Kiełpinie, niedaleko jeziora Małego.

Groźny wypadek na stacji paliw

W centrum Słupska samochód osobowy wjechał w dystrybutor stacji paliw. Wylało się paliwo, a stacji groziła eksplozja. W akcji ratunkowej brało udział kilka stepów straży pożarnej. Kierowca zmarł w szpitalu.

Anakonda znowu pomogła

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda" uratował chorego wędkarza, który znajdował się na kutrze "Marinero 2" w odległości 27 mil morskich na północ od Władysławowa.Mężczyzna trafił do szpitala w Gdyni.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...