Wojewoda Pomorski zatwierdził listę szkół, które w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Środki w wysokości ponad 5 mln 350 tys. zł przeznaczone będą na wykonanie lub modernizację szkolnych placów zabaw i zakup materiałów dydaktycznych.

W ramach rządowego projektu „Radosna szkoła ” 59 podstawówek z Pomorza otrzyma dotację na utworzenie placów zabaw. Na ten cel rozdysponowana zostanie kwota prawie 4 mln 892 tys. zł.

Dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole otrzymają 42 placówki. Łączny koszt tego wsparcia to prawie 400 tys zł.

Celem programu „Radosna szkoła” jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej. Powstałe place zabaw mają zapewnić warunki porównywalne do wychowania przedszkolnego. Realizacja programu rozłożona jest na na lata 2009 – 2014 i w tym okresie objąć ma wszystkie szkoły podstawowe jak i samych uczniów klas I-III. Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie przez organ prowadzący wkładu własnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.