Mieszkańcy wsi Trzebiatkowa (gm. Tuchomie) pożegnali dziś Adama Szada-Borzyszkowskiego, polskiego żołnierza, który zginął w Afganistanie. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osób. Wójt gminy ogłosił trzydniową żałobę.

Karawan wyjechał z domu pogrzebowego w Kramarzynach, po drodze minął dom rodzinny Adama Szada-Borzyszkowskiego, docierając do cmentarza w Trzebiatkowej. Tak wyglądała ostatnia droga żołnierza, który zginął podczas misji w Afganistanie.

– Śmierć Adama jest dla nas bardzo bolesna. Ogłosiliśmy 3-dniową żałobę w gminie. Opuściliśmy flagi i zawiesiliśmy kiry – Jerzy Lewi-Kiedrowski, wójt gminy Tuchomie

St. szer. Adam Szada – Borzyszkowski zginął w czwartek, 14 października 2010 roku podczas wykonywania swego ostatniego patrolu. Do ataku doszło na południowym wschodzie od bazy Polskich Sił Zadaniowych FOB Warrior. Polscy żołnierze patrolowali drogę i zostali ostrzelani z moździerza. Odłamki śmiertelnie raniły Adama. Drugi żołnierz został ranny, przebywa w szpitalu w Ghazni. Adam Szada-Borzyszkowskijest 22 żołnierzem, który zginął w Afganistanie. w W kraju służył w 1. Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Była to jego druga misja zagraniczna. Miał 28 lat. Pozostawił żonę i dziecko. Pochodził ze znanej i zasłużonej kaszubskiej rodziny. Pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.