Pierwsze zwycięstwo Gryfa w sezonie, komplet punktów lidera z Bytowa, pogrom w Kościerzynie, jednobramkowe zwycięstwo Gryfa Wejherowo w Rumii, oraz podział punktów w meczu Cartusii z Gwardią Koszalin. Tak w skrócie przedstawiają się wydarzenia z 16. kolejki piłkarskiej III ligi Bałtyckiej, która zainaugurowała rundę wiosenną.

Szczególne powody do radości mieli w sobotni wieczór fani słupskiego Gryfa. Podopieczni Grzegorza Wódkiewicza zwyciężyli, bowiem po raz pierwszy w sezonie 2010/2011, a ich ofiarą padła drużyna Kotwicy Kołobrzeg prowadzonej przez byłego szkoleniowca zespołu znad Słupii Wojciecha Polakowskiego. Gryfici na pięć minut przed końcem pierwszej części meczu wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznej akcji kapitana Pawła Waleszczyka. Po przerwie niedługo jednak trzeba było czekać na odpowiedź wyżej notowanych rywali. Bramka Cezarego Przewoźnika w 49. minucie wydawało się, że pozwoli piłkarzom Kotwicy złapać drugi oddech i pójść za ciosem, jednak kolejnym celnym uderzeniem popisał się Krzysztof Biegański wyprowadzając Gryfa na prowadzenie, którego słupszczanie nie oddali już do końca meczu.

W Strzelcach Krajeńskich, gdzie swoje mecze rozgrywa Pogoń Barlinek w sobotnie przedpołudnie grali piłkarze lidera Drutex-Bytovii Bytów. Dzięki bramce Jakuba Gronowskiego w 43. minucie, który wykorzystał podanie Wojciecha Pięty trzy punkty po końcowym gwizdku dopisać mogli na swoje konto podopieczni trenera Waldemara Walkusza. Piłkarze Bytovii wykorzystali tym samym stratę punktów wicelidera ze Stargardu Szczecińskiego, który zremisował z Energetykiem Gryfino 1:1 i powiększyli przewagę nad nim do dziewięciu punktów.

Tuż za Błękitnymi Starogard Gdański w tabeli plasuje się zespół Cartusii Kartuzy, który w sobotę nie zdołał ograć Gwardii Koszalin. Piłkarze z Kaszub prowadzili już 3:1, jednak dwukrotnie z rzutów karnych nie mylił się napastnik gości Sławomir Ogrodowczyk i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

O jedno trafienie mniej w niedzielne popołudnie obejrzeli kibice w Rumii, gdzie miejscowy Orkan nie dał rady Gryfowi Wejherowo i przegrał 2:3. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył dwudziestolatek Grzegorz Gicewicz, w tym tą najważniejszą w 78. minucie dającą komplet punktów zespołowi z Wejherowa.

Również pięć bramek obejrzeli fani kopanej w Kościerzynie. Tam jednak strzelali piłkarze jednej drużyny – Kaszubii, którzy zrobili sobie festiwal strzelecki kosztem Orląt z Redy. Trzy trafienia zanotował Paweł Piotrowski, jedno Artur Formela oraz Dawid Klawikowski.