W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia w Dziennym Domu Pobytu w Lini, na którego utworzenie Gmina Linia pozyskała niemal dwa miliony złotych unijnego dofinansowania. Z oferty placówki korzystają osoby niesamodzielne, starsze i niepełnosprawne.

Pierwszych uczestników wybrano w ramach rekrutacji prowadzonej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dla każdego z nich zespół specjalistów przygotowuje indywidualną ścieżkę reintegracji oraz zapewnia wsparcie zgodne z jej ustaleniami w zależności od rodzaju prowadzonej terapii. Zajęcia odbywają się w dni robocze, a opieka obejmuje wyżywienie oraz bezpłatny transport z miejsca zamieszkania.

– Z oferty Dziennego Domu Pobytu w Lini korzysta obecnie 10 uczestników. Planujemy w przyszłości przyjąć kolejne osoby – poinformowała kierownik placówki Magdalena Pipka-Urbańska.

Dom powstał w dawnym budynku ośrodka zdrowia i punktu przedszkolnego w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Obiekt całkowicie wyremontowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nim sale do rehabilitacji, terapii grupowych, odpoczynku, pracy i zabawy. Wszelkie wymogi dostępności spełniają toalety, w obiekcie znajduje się również winda.

Dzienny Dom Pobytu w Lini powstał w ramach partnerskiego projektu „Życzliwa dłoń” realizowanego wspólnie przez Gminę Linia z Kartuskie Centrum Caritas, Gminę Przodkowo i  Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne. Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu to 4.491.954,26 zł w tym budżet na uruchomienie i funkcjonowanie Dziennego Domu Pobytu w Lini 1.707.592,44 zł oraz wkład własny Gminy Linia (remont) 55.000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.