Punktu Szczepień Drive Thru fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
Gdańsk. Punktu Szczepień Drive Thru na parkingu Stadionu Gdańsk. W briefingu udział wzięli Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego; Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska; Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Spółki COPERNICUS oraz Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator

Na parkingu Stadionu Gdańsk, naprzeciwko budynku Międzynarodowych Targów Gdańskich, 5 maja 2021 r. został uruchomiony punkt szczepień drive-thru. Dziennie będzie mogło zostać zaszczepionych 300 osób. Punkt jest czynny przez 12 godzin.

Budowa punktu drive-thru trwała cztery dni. Na parkingu Stadionu Gdańsk ustawiono duży, biały namiot z czterema stanowiskami do szczepienia. Na razie działają dwa z nich.

W każdym boksie jest zespół szczepiący, który odbiera wypełniony przez pacjenta kwestionariusz i wykonuje zastrzyk. Już od godziny 8 rano przed namiotem stały w kolejce pierwsze samochody i chętni do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 bez wysiadania z auta. Zaszczepiony pacjent odjeżdża na wyznaczony parking, na którym musi poczekać 20 min.

Podmiotem odpowiedzialnym za szczepienie jest spółka Copernicus. W konferencji prasowej z okazji uruchomienia punktu wzięli udział m.in.: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezes spółki Copernicus Dariusz Kostrzewa.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że: „nie ma innego sposobu na powrót do normalności, jak szczepienia. Współpraca miasta, samorządu województwa pomorskiego i wojewody zaowocowała uruchomieniem kolejnego punktu masowych szczepień”.

– Zapowiadaliśmy, że oprócz punktów szczepień w Ergo Arenie i Gdynia Arena będziemy tworzyć nowe miejsca w systemie drive-thru. Takie masowe punkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wczoraj do szczepienia zgłosiło się już 600 chętnych – mówił marszałek Mieczysław Struk. – To bardzo dobrze położone miejsce z doskonałym dojazdem – dodał Struk.

ŹRÓDŁOpomorskie.eu / Dorota Kulka / foto: gdansk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.