fot. DGP: ITB w Berlinie

Multimedialne i trójwymiarowe widowisko poświęcone Polsce zainaugurowało we wtorek wieczorem 45. Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie. Polska jest krajem partnerskim tegorocznych targów.

 

 

fot. DGP: ITB w Berlinie

Polska promuje się na największych targach turystycznych świata. Gościem honorowym uroczystości otwarcia targów był były prezydent Lech Wałęsa. Nasz kraj reprezentował również Adam Giersz, minister sportu i turystyki. Na ceremonię zaproszono ponad 4000 osób, a jej punktem kulminacyjnym był pokaz animacji wykonanej w technologii 3D i przedstawiającej atrakcje turystyczne Polski: przyrodę, kulturę, a także miasta, które w przyszłym roku będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw Europy. Film powstał w studiu postprodukcyjnym Platige Image pod kierunkiem reżysera Tomasza Bagińskiego.

Uroczystość otwarcia przebiegła w niezwykle pięknej formie, przedstawiono wiele naszych atrakcji turystycznych, a Polska pojawiła się jako kraj młody, prężny i nowoczesny.– komentowali goście imprezy z Gdańska.  W czasie otwarcia i pierwszego dnia nie zabrakło akcentów z Pomorza. Prezydent Wałęsa pytany o miejsce gdzie najchętniej spędza czas ze swoją rodziną, wskazał na Gdańsk. W czasie ceremonii otwarcia gości raczono smakołykami kuchni polskiej, w tym pomorskiej – był sandacz w sosie borowikowym oraz wiele gatunków wędzonych ryb. Na stoisku województwa pomorskiego znaleźć mogliśmy materiały informacyjne o atrakcjach Kaszub, Trójmiasta, Malborka oraz plażach Bałtyku. Gdańsk pojawił się ponownie jako jedno z miast EURO 2012. Stoisko Polski prezentuje się znakomicie – twierdzą goście ITB.

 

fot. ITB Berlin

1 KOMENTARZ

  1. Cieszę się ze Pan Prezydent Lech Wałęsa na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie promuje nasze regiony Kaszubskie-POMORZE.Dzięki takim ludziom Swiat słyszy ze istnieje taki piękny region KASZUBSKI między innymi nasza kochana SZWAJCARIA KASZUBSKA która się wspaniale rozwija Pozdrowienia Agnieszka z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.