fot. GTT

W Gdańsku rozpoczęły się  międzynarodowe Targi Turystyczne. W imprezie, która odbywa się po raz czternasty, bierze udział ponad 300 wystawców z całego świata.  Jednocześnie ruszyła ogólnopolska akcja promocyjna pod hasłem „Pomorskie – Nabierz Kolorów”.

 

fot. GTT

Gdańskie Targi Turystyczne co roku odwiedza 10 tysięcy gości. Tym razem czeka na nich  ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy. Są tu touroperatorzy, biura podróży, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, regiony turystyczne i miasta z Polski i zagranicy. W tym roku zaprezentują się m.in. Chorwacja, Indonezja, Jamajka, Mongolia, Namibia, Nepal, Turcja, Polska oraz kraj partnerski Targów – Słowacja. Goście Targów będą mieli okazję poznać najpiękniejsze regiony naszego południowego sąsiada, skosztować specjałów kuchni, degustować wina, wziąć udział w konkursach wiedzy o Słowacji, a także poznać ofertę ośrodków letniego i zimowego wypoczynku, kąpielisk termalnych, uzdrowisk, hoteli spa, czy zapoznać się ze słowackimi zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Słowacja, jako organizator tegorocznych Mistrzostw Świata w hokeju, promować będzie na targach ten najbardziej popularny słowacki sport zimowy. W ramach Gdańskich Targów Turystycznych GTT odbywa się szereg imprez towarzyszących, m.in.  Salon Organizatorów Imprez Event Expo i Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych Kajak Expo. Targi zakończą się w niedzielę.

 

fot. GTT

15 kwietnia, wraz z otwarciem  targów, rusza ogólnopolska turystyczna kampania promocyjna województwa pomorskiego realizowana pod hasłem „Pomorskie – Nabierz Kolorów”. – Pomorskie to dobry kurs na wypoczynek o każdej porze roku. Wiosną turystyka aktywna, latem – wodna. Turystyka kulturalna na jesień, a zimą relaks czyli wypoczynek SPA. W kampanii każdej z pór roku przypisano odpowiednią kolorystykę. Dzięki temu wiosna, lato, jesień i zima kojarzą się z określoną barwą i pakietem sezonowych atrakcji województwa pomorskiego – tłumaczą organizatorzy kampanii, która będzie kosztować aż 5,5 mln zł.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=EeQC9U8BGyw]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.