fot. DB

Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy dwoje zabójców 17-letniej Anity.  Sąd nie dopatrzył się żadnych okoliczności  łagodzących i uznał, że oskarżeni zasługują na taki sam, najwyższy, wymiar kary.

fot. DB

Sąd skazał oskarżonych Jonatana  G. i Magdalenę Ł. na najwyższy wymiar kary, czyli 25 lat więzienia. Wobec Aleksandry Z. oskarżonej o to, że mimo posiadanej wiedzy o zbrodni, nie powiadomiła o tym organów ścigania, warunkowo umorzono postępowanie na roczny okres próby.

Anita została zamordowana 28 maja, ubiegłego roku. W piątkowy ranek  troje uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku przed lekcjami wybrało się na tak zwaną piaskulę, czyli dawną piaskownię. 18-letnia Magda, przyjaciółka ofiary, przyjechała z Sierakowa.  Jonatan,  który pochodzi z Ustki,  w chwili zbrodni miał niespełna 17 lat. Był chłopakiem Anity i  wtedy mieszkał na stancji w Słupsku. Śledztwo wykazało, że sprawcy zaplanowali, że zabiją dziewczynę. Jak usłyszeliśmy w sądzie Jonantan G. wyciągnął wcześniej przygotowany przewód i gumowe rękawiczki, zarzucił go ofierze na szyję i zaczął ją dusić. W tym samym czasie Magdalena Ł. najpierw zatykała jej usta ręką, a potem przytrzymywała za nadgarstki. Anita B. straciła przytomność i przewróciła się na ziemię. Zabójcy założyli jej na głowę worek foliowy i związali przewodem, a potem prowizorycznie ukryli ciało.

Zdaniem sądu takie postępowanie świadczy, że oskarżeni działali z zamiarem pozbawienia życia, chcieli zabić Anitę i to zrobili. Dlatego sędziowie nie doszukali się żadnych okoliczności łagodzących.  Wyrok jest nieprawomocny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.