Pożar w Bytowie. / fot. Kurier Bytowski

Co najmniej dwie osoby zostały ciężko ranne w nocnym pożarze kamienicy w centrum Bytowa. Akcja trwała do godzin południowych następnego dnia.

Tuż przed północą ogień pojawił się na ostatnim piętrze budynku przy ul. Drzymały w Bytowie. Mieszkańców zaalarmował przejeżdżający obok kierowca tira.

– Gdy zauważył płonący dach zaczął trąbić – wyjaśnia Stefan Pituch, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Strażacy znaleźli na poddaszu dwie nieprzytomne osoby

Pożar w Bytowie. / fot. Kurier Bytowski

Mieszkańcy niższych pięter sami wydostali się z zadymionej kamienicy. Dach mógł w każdej chwili się zawalić, dlatego strażacy prowadzili akcję z podnośników. Udało się im także nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie kamienice. W akcji  brały udział 3 jednostki PSP z Bytowa, Ochotnicze Straże Pożarne z Niedarzyna, Pomyska Wielkiego, Niezabyszewa i Rekowa oraz strażacy ze Słupska (drabina mechaniczna)  i  Miastka (podnośnik).

Strażacy wynieśli z budynku dwie ranne osoby: 77-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę.

– Trafili do szpitala. Ich stan jest ciężki – mówi S. Pituch.

W budynku mieszkało 7 rodzin. Obiekt nie nadaje się do zamieszkania. Jego stan oceni teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.