Strażacy z gminy Potęgowo w pełnym rynsztunku ukończyli IX Bieg Na Szczyt Rondo 1. Mieli do pokonania 38 pięter oraz 836 schodów. W zawodach, które 23 lutego odbyły się w Warszawie, wystartowało kilkuset zawodników.

fot. OSP Łupawa/Potęgowo

W biegu na szczyt biurowca uczestniczyli druh Paweł Kostecki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz druh Mateusz Chwal z OSP w Łupawie.

– To drugi tego typu bieg, w którym wzięliśmy udział. Tylko we dwóch, bo innym nie udało się zgłosić, zapisy zamknięto już po 2 minutach! – relacjonuje Paweł Kostecki, OSP Potęgowo.

– W biegu strażacy startują w rotach, czyli 2 strażaków-ratowników w pełnym umundurowaniu bojowym z aparatem ochrony dróg oddechowych. Nasz pierwszy bieg w Gdańsku liczył 34 piętra, natomiast ten w Warszawie już 38 pięter. Nie było łatwo, ale jak podczas akcji, nie zostawia się swojego partnera. Za rok na pewno znowu podejmiemy wyzwanie. Dziękujemy za pomoc trenerowi Dawidowi Muchlewiczowi oraz firmie Scantex. Do zobaczenia na schodach! – dodaje.

Strażacy planują starty w kolejnych zawodach – aby je zrealizować, będą potrzebowali zaangażowania nowych sponsorów.  Więcej informacji o możliwości wsparcia już wkrótce na www.facebook.com/osppotegowo

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu RONDO 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane do sfinansowania wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.