Taki strażak to skarb! Druhowie z OSP gminy Potęgowo wbiegli na szczyt warszawskiego wieżowca

26 lutego 2019r. | Drukuj

Strażacy z gminy Potęgowo w pełnym rynsztunku ukończyli IX Bieg Na Szczyt Rondo 1. Mieli do pokonania 38 pięter oraz 836 schodów. W zawodach, które 23 lutego odbyły się w Warszawie, wystartowało kilkuset zawodników.

fot. OSP Łupawa/Potęgowo

W biegu na szczyt biurowca uczestniczyli druh Paweł Kostecki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz druh Mateusz Chwal z OSP w Łupawie.

– To drugi tego typu bieg, w którym wzięliśmy udział. Tylko we dwóch, bo innym nie udało się zgłosić, zapisy zamknięto już po 2 minutach! – relacjonuje Paweł Kostecki, OSP Potęgowo.

– W biegu strażacy startują w rotach, czyli 2 strażaków-ratowników w pełnym umundurowaniu bojowym z aparatem ochrony dróg oddechowych. Nasz pierwszy bieg w Gdańsku liczył 34 piętra, natomiast ten w Warszawie już 38 pięter. Nie było łatwo, ale jak podczas akcji, nie zostawia się swojego partnera. Za rok na pewno znowu podejmiemy wyzwanie. Dziękujemy za pomoc trenerowi Dawidowi Muchlewiczowi oraz firmie Scantex. Do zobaczenia na schodach! – dodaje.

Strażacy planują starty w kolejnych zawodach – aby je zrealizować, będą potrzebowali zaangażowania nowych sponsorów.  Więcej informacji o możliwości wsparcia już wkrótce na www.facebook.com/osppotegowo

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu RONDO 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane do sfinansowania wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze