fot. GOPS Potęgowo

21 lutego w sali Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyło kilkudziesięciu podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu powiatu słupskiego.

fot. GOPS Potęgowo

Zaproszonych gości oficjalnie powitali Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Potęgowie Iwona Gierke. Uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Rumska, Gardny Wielkiej, Potęgowa oraz z Domów Pomocy Społecznej z Machowinka i Lubuczewa wspólnie bawili się ” W rytmie miłości”. Nie zabrakło konkursów, wspólnych zabaw oraz słodkiej niespodzianki w postaci tortu, który przekazał Wójt Gminy Potęgowo.

– Impreza minęła w radosnej i serdecznej atmosferze, co potwierdza, że takie integracyjne spotkania są niezwykle cennym doświadczeniem w życiu osób niepełnosprawnych – relacjonują organizatorzy wydarzenia, pracownicy ŚDS Potęgowo.

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Potęgowie pierwszy miesiąc nowego roku minął bardzo szybko i aktywnie. Od 14 stycznia część uczestników ponownie korzysta z usług Poradni Rehabilitacyjnej w Potęgowie. W poniedziałki i środy odbywają się zajęcia logopedyczne, dzięki którym podopieczni mogą usprawnić proces porozumiewania się oraz korygują wady wymowy. Wtorki zarezerwowane są na warsztaty teatralne, podczas których przygotowywane są przedstawienia oraz występy muzyczne. W czwartki uczestnicy biorą udział w zajęciach komputerowych, w ramach projektu  „Szkolenie językowe i komputerowe szansą na zwiększenie kwalifikacji”. Również tego dnia prowadzone są ćwiczenia ogólnousprawniające, służące  polepszeniu sprawności i koordynacji ruchowej. Piątek przeznaczony jest w głównej mierze na odpoczynek i wspólne spędzanie czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.