Chór Łupawia z gminy Potęgowo nagrał świąteczną piosenkę Gloria!

24 grudnia 2019r. | Drukuj

Chór Łupawia oraz nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej w Łupawie nagrali świąteczny cover piosenki „Gloria” zespołu TGD. Do utworu powstał także klip wideo w bożonarodzeniowej scenerii Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie.

Projekt nagrania utworu zapoczątkowała już we wrześniu Zuzanna Malek, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej w Łupawie. Aby nagranie było profesjonalne i ukazało się w fizycznej formie, potrzebne było zaangażowanie wielu osób. Uczniowie uczęszczali na zajęcia choru, dorośli zaś spotykali się wieczorami, aby wspólnie stworzyć świąteczny projekt muzyczny.

– Oczywiście od razu wyraziłem zainteresowanie. Poprosiłem o pomoc Radę Rodziców działającą przy szkole, Wójta Gminy Potęgowo oraz lokalnych sponsorów i zaprzyjaźnione instytucje. Wszyscy do których się zwróciłem o pomoc, wyrazili na to zgodę, za co serdecznie dziękuję – mówi Bogusław Cyrny, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łupawie.

Od października zaczęły się próby chóru z rodzicami, nauczycielami i mieszkańcami gminy. Udało się zorganizować czas nagraniowy w studio Słupskiego Ośrodka Kultury, gdzie nagranie realizował Wiesław Krawczykiewicz. Teledysk dzięki uprzejmości Dyrektor GOK Joannie Basiak nagrano w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie.

Gloria! – Chór Łupawia (cover TGD)

🎼🎤 Świętości świąt na każdy dzień, miłości więcej, szarości mniej ❤️😍🎅Chór Łupawia oraz nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej w Łupawie nagrali świąteczny cover piosenki „Gloria” zespołu TGD. Dziś możemy wspólnie posłuchać i obejrzeć naszych zdolnych artystów 🤗 PS. Koniecznie oglądajcie do końca!Naszych artystów można posłuchać na żywo już dziś w piątek 20 grudnia o godz. 16:00 w świetlicy przy Przedszkolu w Łupawie (promocja książki „Łupawa moja Miłość”). Artyści wystąpią także 5 stycznia 2020 r. podczas jasełek w kościele parafialnym w Łupawie.Więcej o projekcie GLORIA na stronie: http://potegowo.pl/pl/aktualnosc/gloria-ch%C3%B3r-%C5%82upawia-nagra%C5%82-%C5%9Bwi%C4%85teczn%C4%85-piosenk%C4%99

Gepostet von Gmina Potęgowo am Freitag, 20. Dezember 2019

– Dzieci jak i dorośli sporo pracowali nad swoim wokalnym warsztatem, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas nagrania. Taka wspólna ciężka praca daje wiele satysfakcji ale również integruje młodzież wraz z dorosłymi. Była to bardzo pozytywna akcja, która dała wiele radości w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia – mówi Zuzanna Malek, nauczycielka muzyki oraz inicjatorka projektu.

Prace z sukcesem zakończono w połowie grudnia. Powstała wspaniała pamiątka – płyta z nagraniem utworu GLORIA oraz kolędami w wykonaniu mieszkańców gminy i wyjątkowe świąteczne widowisko w postaci teledysku. Klip wideo można obejrzeć na kanałach Gminy Potęgowo w serwisie Facebook oraz YouTube.

Chór: Zosia Błażejewicz, Lidka Nosko, Jagoda Zawacka, Inka Malek, Julia Zawacka, Hania Ramult, Zuzia Majewska, Basia Wiczkowska, Karol Rozgowski, Kasia Owsiana, Filip Kogut, Ewa Fąk, Ola Trzebiatowska, Michał Pieniak, Natalia Lis, Karina Krop, Gabriela Ambroziak, Kinga Holiczko, Laura Kogut, Julia Domagała, Martyna Kubik, Julia Szkuć, Natalia Pokultinis, Maja Konopa, Sandra Gorzkowska, Alicja Matyjszczyk, Julia Krop, Paulina Paliczek, Janina Graczyk, Aleksander Damaszke

Przyjaciele: Z. Malek, K. Ramult, P. Konopa, P. Szadziński, W. Błażejewicz, B. Szadzińska, B. Cyrny, A. Orzechowska, M. Pokultinis, W. Brzeska, A. Bartelik, A. Woźniak – Jakobs, A. Nowak, Z. Batycka – Tetłak, I. Sitkowska, P. Ramult

Podziękowania za pomoc i wsparcie: Panu Dyrektorowi Bogusławowi Cyrnemu, PHU Arkadiusz Błażejewicz, JAROCOMPANY – Jarosław Malek, Państwu Aleksandrze i Zbigniewowi Orzechowskim, MARIOMEBLE Mariusz Wasilewski, Księdzu Proboszczowi Piotrowi Czai, Panu Jakubowi Urbańskiemu, Firmie FARIO Ryszard Balcerzyk

Opiekun Chóru: Zuzanna Malek


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze