fot. CKGB

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza przedstawicieli szkół, domów kultury, stowarzyszeń, różnego rodzaju placówek do udziału w XIX edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2019 r.

fot. CKGB

Do udziału w Festiwalu zaproszeni są uczestnicy od 6 roku życia. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne można prezentować w występach indywidualnych oraz zespołowych. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia.

Występy wykonawców oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą: dr Tadeusz Formela Dyrektor  Instytutu Muzyki AP w Słupsku  i Mateusz Rzewuski Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie.

– Na naszym festiwalu będzie można usłyszeć kilkadziesiąt kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych polskich, które tak lubimy śpiewać, jak i kompozycji bardziej nowoczesnych oraz zagranicznych – wszystko w ciekawych aranżacjach, gdyż uczestnicy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i poziomem. Śpiewać będą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, chóry i młodzieżowe kapele, soliści i grupy wokalne –  mówi Zbigniew Gach, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

W tym roku Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, ulica Szkolna 3. Początek przesłuchań o godzinie 10.00.

W drugim, etapie biorą udział najlepsi uczestnicy pierwszego etapu z poszczególnych kategorii. Koncert Finałowy odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach. Początek godzina 17.00. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.