XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2019

10 stycznia 2019r. | Drukuj

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza przedstawicieli szkół, domów kultury, stowarzyszeń, różnego rodzaju placówek do udziału w XIX edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2019 r.

fot. CKGB

Do udziału w Festiwalu zaproszeni są uczestnicy od 6 roku życia. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne można prezentować w występach indywidualnych oraz zespołowych. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia.

Występy wykonawców oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą: dr Tadeusz Formela Dyrektor  Instytutu Muzyki AP w Słupsku  i Mateusz Rzewuski Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie.

– Na naszym festiwalu będzie można usłyszeć kilkadziesiąt kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych polskich, które tak lubimy śpiewać, jak i kompozycji bardziej nowoczesnych oraz zagranicznych – wszystko w ciekawych aranżacjach, gdyż uczestnicy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i poziomem. Śpiewać będą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, chóry i młodzieżowe kapele, soliści i grupy wokalne –  mówi Zbigniew Gach, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

W tym roku Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, ulica Szkolna 3. Początek przesłuchań o godzinie 10.00.

W drugim, etapie biorą udział najlepsi uczestnicy pierwszego etapu z poszczególnych kategorii. Koncert Finałowy odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach. Początek godzina 17.00. Wstęp wolny.


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze