fot. gk

Słupskim radnym udało się uchwalić budżet na 2011 rok. Głosowanie to było też nieoficjalnym przypieczętowaniem nowej koalicji – Platformy Obywatelskiej i lewicy, która popiera Macieja Kobylińskiego.

fot. gk

Budżet Słupska na 2011 rok zakłada 443 miliony złotych dochodów, ponad pół miliarda złotych wydatków i 57 milionowy deficyt.  Choć oficjalnie prezydent Słupska nie zawarł jeszcze koalicji z Platforma Obywatelską, głosowanie nad budżetem miało być sprawdzianem, czy koalicja w ogóle jest możliwa. Wynik okazał się wielce zadowalający dla prezydenta:  za budżetem głosowało 15 radnych – samorządowcy  Platformy Obywatelskiej (z wyjątkiem Anny Boguckiej-Skowrońskiej), Lewicy i Klubu Radnych Macieja Kobylińskiego.  Przeciw było 8 radnych  PiS-u i Klub Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej – tu z wyjątkiem Andrzeja Watemborskiego, który głosował za uchwaleniem budżetu.

Nie dziwi więc fakt, że prezydent Słupska tryskał humorem podczas sesji i oświadczył, iż wybrał wreszcie zastępcę. Choć nie ujawnił nazwiska, w kuluarach mówi się, że będzie to wcześniej wymieniany polityk PO Krzysztof Sikorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.