nadesłane

Dziś w Akademii Pomorskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotra Müllera ws. dofinansowania projektu „Akademia Pomorska 5 plus–rozwój dla jakości!”. W konferencji prasowej udział wzięli: dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, profesor AP–Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku i dr Lech Chojnowski, Prodziekan Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie AP w Słupsku.

Podniesienie efektywności kształcenia na Akademii Pomorskiej, uruchomienie nowych kierunków studiów, wsparcie działań Akademickiego Biura Karier czy wdrożenie rozwiązań informatycznych do sprawnego zarządzania uczelnią–to tylko niektóre z działań, na które zostanie przeznaczone dofinansowanie przyznane Akademii Pomorskiej w ramach I ścieżki konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni”. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller przekazał uczelni symboliczny czek na zrealizowanie projektu „Akademia Pomorska 5 plus–rozwój dla jakości!”.  Środki przyznane uczelni wyniosą łącznie 2  418  714,50 zł.

nadesłane

Zintegrowane Programy Uczelni to projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju–agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego–którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego tak, by mogło ono jak najpełniej realizować aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze.

Nowe kierunki studiów, szkolenia dla kadry naukowej i informatyzacja

Realizacja projektu „Akademia Pomorska 5 plus–rozwój dla jakości!” obejmie dostosowanie programów kształcenia do rynku pracy, w tym opracowanie i realizację całego cyklu kształcenia dwóch nowych programów na kierunkach–logistyka i dietetyka, a także opracowanie programu kształcenia w języku angielskim na kierunku zarządzanie (na studiach II stopnia). Ponadto dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na wsparcie Biura Karier Akademii Pomorskiej, cykl szkoleń i kursów z zakresu innowacji  dydaktycznych czy podniesienie kompetencji kadry zarządzającej i administracji. Środki finansowane przyznane w ramach konkursu umożliwią także działania związane z informatyzacją uczelni–wprowadzenie systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i szkolenie pracowników, a także zakup oprogramowania e-learningowego  umożliwiającego aktualizowanie przez pracowników uczelni swojej wiedzy i umiejętności z zakresu skutecznej ochrony przed cybezagrożeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.