mat. prasowe

Porodówka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, która od 2000 roku znajdowała się w kompleksie szpitala w Ustce, od 6 lutego tego roku zacznie działać w budynku szpitala w Słupsku.

mat. prasowe

Mieszkanki Słupska nie będą musiały już dojeżdżać do oddalonej o kilkanaście kilometrów od Słupska – Ustki. Wraz z porodówką przeniesione zostały oddziały położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny. Nowe oddziały spełniają najwyższe standardy opieki nad matką i dzieckiem oraz zostały doposażone w nowoczesny sprzęt. Cała inwestycja kosztowała ponad 10 milionów złotych. Na potrzeby oddziałów położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego, bloku porodowego oraz poradni położniczo-ginekologicznej zostało przebudowane I piętro budynków A, E oraz C szpitala w Słupsku.

Po przeprowadzce oddziały zachowają dotychczasową liczbę łóżek, czyli 54 na ginekologii i położnictwie, 22 na neonatologii. Dla mam z dziećmi po porodzie przygotowane są sale dwuosobowe. Na patologii ciąży i ginekologii sale będą dwu- oraz trzy osobowe. W trakcie porodowym będą cztery sale porodowe z węzłami sanitarnymi, sala cesarskich cięć, dwustanowiskowa sala obserwacyjna po porodach powikłanych oraz gabinet zabiegowy. Sale porodowe są pojedyncze i wyjątkowo komfortowe. Na ścianach znajdują się fototapety, na suficie zamontowane zostało dodatkowe oświetlenie ledowe.

mat. prasowe

Część sprzętu medycznego zostanie przeniesiona z Ustki. Będzie też nowy sprzęt, który kosztował 1,8 mln złotych. Będą to między innymi nowe stanowiska do resuscytacji noworodka, inkubator zamknięty, USK wielostanowiskowy system nadzoru położniczego, kardiografy, kardiomonitory, wózki do transportu chorych, fotel ginekologiczny, defibrylator, stoły operacyjne, a także łóżka szpitalne, których zakup był możliwy dzięki dotacji w kwocie 380 tysięcy złotych, którą przyznał marszałek województwa pomorskiego – Mieczysław Struk.

Przeniesienie oddziałów położniczo-ginekologicznego oraz neonatologicznego było możliwe dzięki przeprowadzeniu szeregu innych inwestycji. Konieczna była przebudowa pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na potrzeby Poradni Chirurgii Dziecięcej, przebudowa pomieszczeń Apteki na potrzeby Poradni Stomatologicznych, przebudowa pomieszczeń w Ustce pod potrzeby Oddziału Dermatologicznego oraz przebudowa prawej strony parteru budynku A na potrzeby Oddziału Otorynolaryngologicznego.

Koszt wszystkich inwestycji to  10,7 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.