fot. UG Potęgowo

W miejscowości Karznica w gminie Potęgowo powstanie lokalny rynek oraz budynek Centrum Promocji Produktu Lokalnego. Umowę na dofinansowanie projektu w obecności Marszałka Województwa Mieczysława Struka podpisali wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin oraz skarbnik Małgorzata Dąbrowska. Całkowita wartość inwestycji to niemal 1.000.000 złotych.

fot. UG Potęgowo

W ramach projektu pn. „Mój Rynek wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy” powstanie nowoczesny budynek oraz rynek, na którym będzie odbywała się sprzedaż produktów, przede wszystkim lokalnych – wytworzonych przez miejscowych przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich i inne zainteresowane osoby.

– Pozyskanie dofinansowania to wspólny sukces, który przyczyni się do poprawy komfortu i jakości życia mieszkańców gminy. Mamy nadzieję, że Centrum Promocji Produktu Lokalnego wpłynie na rozwój przedsiębiorczości na naszym terenie oraz zachęci do odwiedzin gminy Potęgowo osoby z zewnątrz, zainteresowane ekologicznymi i lokalnymi produktami – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

W budynku Centrum zostaną zastosowane technologie odnawialnych źródeł energii – ogrzewanie dostarczy oszczędna pompa ciepła. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt (meble, urządzenia AGD i RTV, stanowiska komputerowe), będzie także wspierać lokalnych wytwórców poprzez organizację szkoleń, spotkań i wystaw tematycznych oraz poprzez dbanie o odpowiedni wizerunek produktów lokalnych i ich producentów. Targowisko o powierzchni ponad 70m2 zostanie podzielone na strefę produktów rolno-spożywczych oraz pozostałych. Znajdzie się na nim kilkanaście stanowisk do sprzedaży, w tym także produktów wytworzonych w systemie rolnictwa ekologicznego.

Kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 489.560,00 zł, czyli ponad 60% kosztów kwalifikowanych. Całkowita wartość inwestycji wg kosztorysu wynosi 947.131,26 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2018 roku.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.