fot. gk

W Miejskim Centrum Kultury w Słupsku odbył się koncert charytatywny dla 2,5 letniego chorego na raka Kajetana. Imprezę  zorganizowały  uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego.

Kajetan cierpi na chorobę nowotworową, zmaga się z glejakiem, który atakuje nerwy wzrokowe. U 2,5-letniego chłopca nowotwór rozrasta się w szybki tempie, z nerwu lewego oka przenosi się już na prawe. Lekarze z kliniki w Warszawie podjęli decyzję o rozpoczęciu chemioterapii. Rodzice muszą jeździć z Kajetanem co tydzień na zabiegi i  to przez cały najbliższy  rok. Dojazdy i noclegi w stolicy muszą finansować sami, poza tym czeka ich zakup drogich leków wspomagających leczenie dziecka.

fot. gk

Historia małego Kajetana poruszyła uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Dziewczyny postanowiły pomóc chłopcu. – Tak wiele akcji charytatywnych organizowanych jest na różne cele, więc postanowiłam również coś zorganizować – mówi Hanna Basarab, która była  inicjatorką akcji. Uczennice IV LO zorganizowały w słupskim MCK koncert dla Kajetana. Zaprosiły na niego swoje koleżanki, lokalne wokalistki – Aleksandrę Afanasjew i Martynę Burzyńską oraz zespoły Disaster, Hi Jack  i Brood. Na koncert tłumnie przybyła słupska młodzież. Bilety kosztowały 5 zł., były też w sprzedaży cegiełki, dla osób, które chciały wesprzeć Kajetana większą kwotą. Całą zebraną kwotę  – 1075 zł – organizatorzy przekazali rodzicom chorego chłopca.

fot. gk

2 KOMENTARZE

  1. Witam,
    prawidłowe nazwy zespołów to Disaster, Brood oraz Hi Jack.
    Wokalistki : Aleksandra Afanasjew oraz Martyna Burzyńska.

    zebrano 1075 zł, które zostały przekazane na konto Kajetana.

    pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.