fot. nadesłane

Słupski Ośrodek Kultury zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na renowację dwóch skarbów, koncertowych fortepianów. Jeden znajduje się w Teatrze Rondo, a drugi na sali widowiskowej w budynku przy Braci Gierymskich. Od lat służą do rozmaitych działań edukacyjnych i artystycznych, od warsztatów wokalnych, przez okazjonalne koncerty, aż po występy zawodowych muzyków i gwiazd (jak Grażyna Auguścik, Goshka Banka czy Natalia Sikora).

fot. nadesłane

Fortepiany nie próżnują w SOKu, zatem pojawiły się nieuchronne oznaki starzenia się i zużycia. Fortepiany wymagają solidnej renowacji: struny potrzebują wymiany, filcowe podkładki starły się, trzeba przymocować to, co ruszać się nie powinno, naoliwić to, co powinno.

Organizatorzy proszą o wsparcie finansowe wszystkich życzliwych mecenasów kultury. Każda złotówka przyda się do tchnięcia nowego życia w wysłużone instrumenty.

Wasza hojność pomoże w dalszej działalności edukacyjnej i kulturalnej, która bez tych szlachetnych narzędzi albo nie będzie możliwa, albo nie będzie na poziomie godnym artystów z całego świata.

Środki na renowację są pozyskiwane dzięki portalowi Wspieram Kulturę – KLIKNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.