Fot. nadesłane

Dzisiaj w słupskim starostwie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu powiatu słupskiego. Spotkanie dotyczyło rozwoju oddziału hematologicznego i możliwości przeprowadzania przeszczepów szpiku.

Fot. nadesłane

W spotkaniu uczestniczył Paweł Orłowski członek Zarządu Woj. Pomorskiego, który dziękował za przekazanie na ten cel 500 tys. zł, obecnemu podczas spotkania, prezydentowi Słupska Robertowi Biedroniowi i radnym Rad Miejskiej w Słupsku. Podziękowania skierował również pod adresem samorządowców ze Starostwa Powiatowego oraz gmin, które zdecydowały się wesprzeć tak cenną i potrzebną inicjatywę. Marszałek podkreślił, że w Słupsku jest potrzeba rozwoju oddziału hematologicznego, który w ostatnim roku leczył 3000 pacjentów chorych na nowotwory krwi oraz, że samorząd województwa pomorskiego weźmie udział w montażu finansowym, który umożliwi rozpoczęcie działalności przeszczepowej.

Większość samorządowców zadeklarowało, że w budżetach gminnych i powiatowym na 2018 rok znajdą się fundusze przeznaczone na ten cel.

Zdaniem Prezesa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Andrzeja Sapińskiego oraz Ordynatora Wojciecha Homendy ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego może zacząć funkcjonować w drugiej połowie 2018 roku.

Podczas spotkania omówiono również możliwości współpracy z samorządem województwa w zakresie pozyskiwania środków na działania wspierające seniorów, tworzenia i rozwoju żłobków i przedszkoli czy działań zdrowotnych profilaktycznych.

Fot. nadesłane

Starosta Zdzisław Kołodziejski przedstawił projekt ,,Zabawa w miasto – dzieci budują swój świat”. Jest to projekt organizowany w ramach współpracy partnerskiej powiatu słupskiego z powiatem Herzogtum Lauenburg z Niemiec. W projekcie ma wziąć udział młodzież w wieku 11-13 lat ucząca się na terenie powiatu słupskiego oraz młodzież z Niemiec (razem ok. 120 osób). W ramach projektu zabawa w miasto młodzież wraz z opiekunami zamieszka przez 8 dni (31.07-7.08. 2018 r.)  w miasteczku namiotowym, które będzie zarządzane przez nich samych. Miasteczko będzie znajdowało się na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, w ok. 15 namiotach, wraz z podłączonym prądem i wodą oraz urządzeniami sanitarnymi. Głównym celem projektu jest prezentacja młodym ludziom zasad funkcjonowania demokratycznego samorządu oraz rozwój kompetencji językowych.

Na zakończenie samorządowcy omówili projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.