fot. policja

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku włączyli się do realizowanej co roku akcji „TROĆ”. Od 1 października do 31 grudnia w związku z obowiązującym całkowitym zakazem połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego, funkcjonariusze słupskiej komendy policji będą obserwować miejsca gdzie w poprzednich latach dochodziło do nielegalnego połowu ryb. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom tych przestępstw grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. policja

W tej akcji policjanci będą współpracować z wieloma instytucjami. Wspólne patrole między innymi z funkcjonariuszami Straży Rybackiej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Strażnikami Miejskimi i Gminnymi mają wpłynąć na ograniczenie przypadków nielegalnego odłowu tych ryb.

-W tym też okresie od 1 października do 31 grudnia kłusownicy szczególnie nasilają swoją działalność. „Skłusowane” ryby, jak wynika z analizy dochodzeń, sprawcy niejednokrotnie sprzedają różnym – często napotkanym osobom. I tu należy być czujnym. Nawet w takim przypadku, kupując ryby nielegalnie odłowione można ponieść dokuczliwe konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Pamiętajmy, że w okresie ochronnym – tarła każda nielegalnie złowiona troć lub łosoś może wpłynąć na zmniejszenie w przyszłości populacji tych ryb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.