Fot. Jan Maziejuk

30 sierpnia br. w Sali Czerwonej starostwa słupskiego, starosta słupski Zdzisław Kołodziejski i wicestarosta Rafał Konon wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego ośmiu nauczycielom zatrudnionym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat słupski. Wręczyli też stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych mieszkańcom powiatu słupskiego.

Fot. Jan Maziejuk

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz rodzice uczniów. W obecności zgromadzonych ślubowanie złożyli i odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego: Marta Drzazga, Marlena Hałas, Robert Bałukonis, Piotr Kumala oraz Wiktor Rejmak – nauczyciele-wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ustce, Agnieszka Nowak i Magdalena Panasiuk – nauczycielki zajęć edukacyjno-terapeutycznych i rewalidacyjno-wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Grzegorz Zalejski – nauczyciel przedmiotów zawodowych – geodezyjnych – w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

O stypendia Starosty Słupskiego za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ubiegało się 24 uczniów, którzy mogli się pochwalić średnią ocen w roku szkolnym 2016/2017 od 5,00 do 5,61, osiągnięciami w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych oraz prawie stu procentowym wynikiem na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Fot. Jan Maziejuk

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego w kategorii za wyniki w nauce (Omnibus) zostali: Weronika Pyra – absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, Patrycja Groch – absolwentka Gimnazjum w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach, Oliwia Ćwik, Joanna Cywińska, Magdalena Skawińska – absolwentki Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Wiktoria Januszkiewicz – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Patrycja Twardowska – uczennica klasy czwartej Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Andżelika Stawicka, Paulina Morawska, Kamila Dobrowolska, Aleksandra Penk – uczennice klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Iga Choma – uczennica klasy drugiej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku,

Stypendystami w kategorii za osiągnięcia w nauce (Czempion) zostali: Weronika Pyra z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku (m.in. finalistka 41 Olimpiady Języka Angielskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English Ace” i Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Understand” (I miejsce) oraz Adriana Michalczyk absolwentka Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie z Zespole Szkół w Damnicy (m.in. finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i VIII Konkursu Biblijnego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pn. „Jezus w ewangelii wg św. Marka”, laureatka (I miejsce) konkursu „Kresowe Portrety” zorganizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie).

Stypendystami w kategorii za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Adept) zostali: Karol Dudek, Szymon Cybulski, Klaudia Gzowska, Wiktoria Januszkiewicz, Władysław Klamerus, Magdalena Maciejczyk, Dominika Małecka, Mateusz Prusak, Bartosz Rzepiński i Rafał Wielechowski – uczniowie Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

Fot. Jan Maziejuk

Starosta słupski gratulując stypendystom i wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom powiedział m.in.: – „Mam świadomość, jak wiele wysiłku, wyrzeczeń i poświecenia wymaga nauka oraz przygotowanie się do konkursów, które są sprawdzianem wiedzy i umiejętności znacznie wykraczających poza program nauczania. Dlatego najlepszym uczniom należy się za ten wysiłek specjalna premia w postaci stypendium starosty i uznanie. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za umiejętne łączenie działań dyktowanych „sercem i rozumem”, za rzetelność i sumienność, za okazywaną sympatię i trud wychowawczy, gdyż efekty tych starań są widoczne, bo to dzięki nim nasi uczniowie znajdują motywację i zachęceni osiągają sukcesy.”

W imieniu stypendystów głos zabrała Magdalena Skawińska, która podziękowała za docenienie wysiłku uczniów i zapewniła, że przyznane stypendia zostaną wykorzystane na dalszy rozwój zainteresowań i zdobywanie wiedzy, gdyż nauka dla wszystkich wyróżnionych nie jest przykrym obowiązkiem, ale czymś, co potrzebne jest każdego dnia młodemu człowiekowi. Podziękowała również nauczycielom i rodzicom, bez których ten sukces często nie byłby możliwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.