Fot. Dominik Windorpski

28 kwietnia br. odbył się już czwarty „Dzień otwartej Akademii” w słupskiej Uczelni, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Akademia Pomorska gościła w tym czasie również „Wiosenną redakcję TV Słupsk”. Słupscy fizjoterapeuci radzili w niej, jak dbać o kręgosłup, a dr Szymon Dąbrowski z Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku opowiedział o modelu „slow life”– o tym, że życie we własnym tempie, akcentujące uważność, jest sztuką.

Fot. Dominik Windorpski

Na proponowanych przez wykładowców AP w Słupsku prezentacjach uczniowie poznali uwarunkowania rozwoju turystyki na Kaszubach, przeprowadzali badania genetyczne nad popularną muszką owocówką, podziwiali „Chemię w barwach tęczy”, słuchali prelekcji o pieszych szkolnych wycieczkach jako narzędziu edukacji regionalnej.

Czwarty „Dzień otwartej Akademii” był także okazją do tego, by zobaczyć Pomorze Środkowe na starej taśmie filmowej– zorganizowano pokaz filmu z wykładem. Uczniowie poznali także, dzięki Pracownikom Instytutu Nauk o Zdrowiu, profilaktykę raka piersi, kwalifikowaną pierwszą pomoc przy obrażeniach ciała i zabiegi resuscytacyjne w nagłym zatrzymaniu krążenia. Kolejne tematy spotkania kwietniowego: wpływ nikotyny na organizm człowieka, a także „Hasło dostępu do systemu MS Windows– metody łamania haseł” sfinalizowały kwietniową ofertę zajęć w ramach Dnia otwartej Akademii proponowanych przez pracowników Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych, Biologii i Ochrony Środowiska, Nauk o Zdrowiu, Instytutu Historii i Politologii oraz Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego AP w Słupsku.

Kolejny „Dzień otwartej Akademii” już 19 maja br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.