mat. prasowy

28 lutego 2017r., wtorek, okazał się wyjątkowym dniem dla słupskiej oświaty. Zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. T. Tańskiego (popularnym słupskim „Mechanikiem”) i wojskiem amerykańskim stacjonującym w Redzikowie jako Naval Support Facility US Army.

mat. prasowy

Porozumienie o współpracy zostało podpisane przez dyrektora ZSMiL w Słupsku, Barbarę Zakrzewską i kapitana Ricka Gilberta, dowódcę NFS US Army w Redzikowie.

Zawarte porozumienie o współpracy gwarantuje m.in. wsparcie dla szkoły ze strony przedstawicieli armii Stanów Zjednoczonych poprzez angażowanie się w lekcje języka angielskiego, szczególnie pod kątem praktycznego wykorzystania języka w mówieniu.

W związku z tym, że od 1 września 2017r. w ZSMiL w Słupsku pojawi się nowy profil i zajęcia specjalizacyjne, tzw. profil wojskowy, współpraca zakłada wymianę doświadczeń pomiędzy żołnierzami bazy w Redzikowie, a uczestnikami tych zajęć. Innym elementem porozumienia jest również szeroko rozumiana wymiana kulturowa i pomoc żołnierzom amerykańskim w nauce podstaw języka polskiego.

Już wczoraj, od razu po podpisaniu porozumienia, odbyła się pierwsza lekcja języka angielskiego dla młodych logistyków poprowadzona przez dowódcę wojsk amerykańskich stacjonujących w Redzikowie, kapitana Ricka Gilberta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.