mat. prasowe

25 lutego br. w sali widowisko-sportowej w Jezierzycach, już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Turniej KGW, w którym o zwycięstwo walczyły koła z Wrześcia, Kukowa, Łebienia, Objazdy, Łosina oraz Stowięcina.

Swój występ zaprezentowały również Panie z KGW Kępice, które w zeszłym roku otrzymały Grand Prix i tym razem nie konkurowały z innymi. Tradycyjnie już poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a konkurencje różnorodne i zabawne.

mat. prasowe, fot. J. Maziejuk

Uczestniczki zaskoczyły gości nie tylko dobrą kuchnią, ale także ciekawymi pomysłami i poczuciem humoru w poszczególnych konkurencjach prezentowanych na scenie.

Uroczystego otwarcia dokonali organizatorzy imprezy: Wójt Gminy Słupsk– Barbara Dykier, Starosta Powiatu Słupskiego- Zdzisław Kołodziejski,  Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego/Oddział w Słupsku– Czesław Elzanowski.

Część artystyczną Turnieju wzbogacił występ gościnny Regionalnego Zespołu Śpiewaczego „Małokończanie” z Zebrzydowic, który został zaproszony przez Starostę Słupskiego, w ramach długoletniej współpracy powiatu słupskiego z powiatem cieszyńskim.

mat. prasowe, fot. J. Maziejuk

W tym roku w ławie jurorskiej zasiedli: Zbigniew Babiarz Zych- przewodniczący- Starostwo Powiatowe, Zenona Mazurczyk- Pomorska Izba Rolnicza, Marzenna Mazur- Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego, Jan Rozenek- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu/Oddział w Słupsku oraz Bolesław Giczewski– SITR Słupsk.

Koła gospodyń rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach:

  • kulinarna:  „Ciasto z owocami” (zwycięzca w tej konkurencji KGW Objazda),
  • edukacyjna: „Pokolenia” (laureaci w tej  konkurencji KGW Łosino),
  • moda:  „Kreacja – inspiracja” (w tej konkurencji tryumfowało KGW Stowięcino),
  • piosenka kabaretowa połączona z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto” (zwycięzca w tej konkurencji KGW Łebień),
  • taneczna: „Z bajki” (zwyciężyło KGW Kukowo) oraz
  • kabaretowa: „Gwiazdy na jezierzyckiej scenie” (zwycięzca w tej konkurencji KGW Wrzeście).
mat. prasowe, fot. J. Maziejuk

Po zakończeniu wszystkich konkurencji jury po długich i burzliwych naradach wyłoniło laureata GRAND PRIX.  XII Powiatowy  Turniej  KGW oraz nagrodę główną ( 3.000 zł) ufundowaną przez Starostę Słupskiego, wygrało koło z Łebienia.

mat. prasowe, fot. J. Maziejuk

Panie z KGW Łebień  będą reprezentowały Powiat Słupski 22 kwietnia br. podczas Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się w Luzinie (Powiat Wejherowski).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.